خرید هود آشپزخانه

خرید هود آشپزخانه

خرید هود آشپزخانه


 خرید هود : بهترین راهکار برای خلاصی از بخار، گرما، روغن، آلاینده ها، ریزگردهای موجود در آشپزخانه استفاده از هود می باشد. بر اساس پارامترهای مهم و قابل توجه در فضای آشپزخانه و سلیقه ای می توانید بهترین و مناسب ترین نوع هود را انتخاب و خرید نمایید.

هود تهویه


زمان تعویض و نصب  قبل از خرید هود باید به نکات مهمی از قبیل اندازه، شکل و نوع نصب توجه نمود. اندازه هود دست کم باید با سطح اجاق گاز هم اندازه و یا ترجیحا از هر طرف سه اینچ درازتر باشد. سایزی که معمولا مورد استفاده قرار می گیرد 30 و 36 اینچ می باشد. برای عملکرد بهینه، هود باید 50 تا 60 سانتی متر از اجاق الکتریکی و 60 تا 76 سانتی متر از اجاق گازی فاصله داشته باشد. همواره نیازمندی های ویژه را برای ارتفاع نصب مناسب مطالعه نمایید.

مهمترین تصمیمی که برای خرید هود باید مد نظر داشته باشید شیوه خروج دود از طریق هود می باشد. برای این امر سه گزینه وجود دارد.

لوله دار یا دریچه دار

پیشنهاد این است که مواد آزار دهنده را از طریق لوله به فضای خارج بفرستید. اگر هود شما به صورت روکار نصب شده است مسیر خروج کوتاه تر و موثرتر خواهد بود. اما اگر هود شما به شکل توکار و یا حالت جزیره ای نصب شده باشد بیشینه مسیر خروج و نیز دستگاه قوی تری را بخاطر داشته باشید. بطور کلی طریقه صحیح نصب هود در کارایی و کارکرد بهتر هود تاثیر بسزایی دارد. بر خلاف افرادی که برای این امر از افراد حرفه ای و متخصص بهره می گیرند، شما می توانید با تهیه برخی از امکانات و لوازمک جانبی مربوطه خودتان این کار را انجام دهید. مسیر خروج نباید از طریق زیرزمین و یا اتاق زیر شیروانی انجام پذیرد. اطمینان حاصل نمایید سایز خروجی درست مانند همانی باشد که به هود اتصال می یابد. همیشه راهنمای نصب کارخانه را به دقت مطالعه نمایید.

بدون لوله ، بدون مجرا ، بازجریان

در واقع این سه اصطلاح مترادف و باهم بکار برده می شوند. هوا برای گیر انداختن آلاینده ها به طرف فیلترهای زغالی کشیده می شود. سپس پس از این فرآیند دوباره به فضای آشپزخانه وارد می شود. با این واقعیت لازم به ذکر است که هر از چند ماهی باید فیلتر را کاملا تمیز کنید تا از کارکرد موثر هود اطمینان حاصل کنید. این گزینه هیچ نیازی به لوله کشی هود ندارد.

قابل تبدیل

این ها هودهایی هستند که قابل تبدیل به هر دو گزینه هستند. اما معمولا برای تهویه بهتر لوله هود به خارج از آشپزخانه هدایت می شود.

انواع هودهای آشپزخانه


انواع بسیاری از هودهای وجود دارند که می توانید از بین آن ها یکی را با سلیقه و در نظر گرفتن پارمترهای مهم دیگر انتخاب وخرید نمایید.

هودهای زیرکابینتی

هودهای زیرکابینتی درست در زیر کابینتی که بالای هود قرار می گیرد نصب می گردد. این هودها اگر روی دیوار نصب شوند می توان آن ها را هود دیواری نامید. هودهای زیرکابینتی در طرح ها و شکل های متنوعی ساخته می شوند. آن ها را می توان با و یا بدون لوله هود نصب نمود.

هودهای دیواری

این هودها ظاهرا شبیه هودهای زیرکابیننتی هستند با این تفاوت که بجای اتصال زیر کابینت به روی دیوار نصب می شوند.

هودهای دودکش دار

این هودها می توانند هم بصورت دیواری و هم زیر سقف نصب شوند. اما آن ها دارای دودکشی هستند که از طریق دیوار به طرف سقف می رود. اگر روی بخش فوقانی هود کابینت دار باشد برای نصب و عملکرد صحیح این نوع هود باید قسمت کابینتی برداشته شود.

هودهای جزیره ای

این نوع از هودها زیر سقف آشپزخانه نصب می گردند. اگر فضای پخت و پز شما جزیره ای باشدبا این از این نوع هودها استفاده کرد. هودهای جزیره ای در شکل های مختلفی از جمله شیشه ای، قبه ای، فلزی، انحنادار و استایل سنتی در دسترس هستند.

هودهای فروبادی

این هود در حقیقت در فضای پخت و پز پنهان است. تنها زمانیکه برای مکش بخار نیازمند باشد ظاهر شده و عمل می کنند. این هودها برای حالت جزیره ای بهترین انتخاب هستند زیرا نیاز به نصب سنتی ندارد و فضایی را نیز اشغال نمی کند.

هودهای توکار

آن ها هودهای پنهانی هستند که در درون کابینت روی سطح پخت و پز به شکل توکار نصب می گردند. برای این نوع نصب گزینه های زیادی وجود دارد. بنابراین برای انتخاب نوع نصبی که کارکرد خوبی داشته باشد با نصاب حرفه ای تماس بگیرید.

هودهای حرفه ای

این هودها از لحاظ ظاهری شبیه به هودهای زیرکابینتی هستند با این تفاوت که از آن ها بزرگ ترند. همچنین حرفه ای تر و نسبت به زیرکابینتی ها از قدرت بیشتری نیز برخوردارند. این مدل ها برای افرادی که فعالیت پخت و پزشان زیاد می باشد گزینه خوبی است آن ها می توانند با و بدون دودکش نصب شوند و در طرح و شکل نیز از تنوع بسیاری برخوردارند.

هودهای سفارشی

تمامی سلایق و تجربیات خود را از هود از رنگ، طرح تا کارکرد رویهم گذاشته و آشپزخانه خود را به یک هود زیبا و مدرن تجهیز نمایید.

قدرت هود


قدرت یا حرکت هوا برای هود بصورت CFM ( پای مکعب در دقیقه ) اندازه گیری می شود. اگر فعالیت آشپزی تان انقدر زیاد است که بو و بخار خیلی زیادی تولید می کند دست کم هودی با قدرت 350 خرید کنید. برای گازهایی که آلاینده ها زیادی تولید می کنند میزان تهویه 1 CFM در 100 BTU ( واحد گرمایی بریتانیایی ) پیشنهاد می شود. برای مثال، اگر برونداد شعله 45000 BTU است دنبال هودهایی با قدرت 450 CFM باشید تا کاملا کارکرد خوبی داشته باشد. هر اندازه مقدار CFM بیشتر باشد صدای هود نیز بالاتر خواهد بود.

فیلتر هود


هودهای دودکش دار برای به دام انداختن روغن ها قبل از خروج بوها و دود به خارج از فیلترهای آلومینیومی استفاده می کنند. شستشوی شبکه فیلتر آلومینیومی در هر ماه بستگی به میزان استفاده از هود دارد. آن را غالبا زمانیکه آشپزی شما روغن زیادی تولید می کند شستشو دهید. هودهای بدون دودکش برای این کار از فیلترهای زغالی استفاده می کنند. این فیلترها قابلیت شستشو ندارند و پس از مدتی باید تعویض گردند. برخی از هودها نیز در فیلتر خود لامپ هایی دارند که زمان دقیق شستشو و یا تعویض را خبر می دهد.

صدای هود


صدای هود با واحد سون اندازه گیری می شود. یک سون تقریبا برابر با صدای کارکرد یک یخچال می باشد. یک گفتگوی معمولی در حدود 4 سون و یک ترافیک سبک نیز 8 سون است. می توانید از این مقایسه استقاه کنید. اما آگاه باشید که هر اندازه CFM هود بالاتر باشد صدای آن نیز احتمالا بیشتر خواهد بود. بنابراین دنبال هودهایی باشید که در شرایط مشابه صدای کمتری داشته باشند.

سایر ویژگی های هود


خاموش شدن اتوماتیک : هود با این قابلیت می تواند پس از تایم خاصی خاموشش گردد.

لامپ های هشدار دهنده تعویض فیلتر : در زمانی که فیلتر هود باید تعویض گردد روشن می شوند.

سنسور حرارت : قابلیتی که باعث می شود به محض تشخیص گرما و حرارت هود با قدرت کار کند و عمل مکش را انجام دهد.

روشنایی : قابلیتی که در غالب هودها وجود دارد و در بر دارنده لامپ های تابشی، مهتابی، هالوژنی و ال ای دی است. هود ممکن است از یک تا چهار لامپ داشته باشد. هودهایی که از لامپ های ضعیف تری برخوردارند برای آشپزی در طول شب عالی هستند.