صرفه جویی در گاز مصرفی

صرفه جویی در گاز مصرفی

صرفه جویی در گاز مصرفی – راه های صرفه جویی در مصرف گاز مایع


صرفه جویی در گاز مصرفی : با راعایت نکات زیر می تواند تا مقدار قابل توجهی بدون صدمه زدن به فرآیند پخت باعث صرفه جویی در مصرف گاز شد. در ابتدا لازم است درباره دو عبارت که معمولا بطور مترادف بکار گرفته می شوند با احتیاط بیشتری برخورد کرد.

دماTemperature ) : دما معمولا با سانتیگراد و فارنهایت اندازه گیری می شود. هرچه دمای تابه بالاتر باشد فرآیند پخت نیز سریع تر است. بنابراین دمای خیلی بالا ممکن است غذا را بسوزاند.

گرما : ( Heat ) : گرما شکلی از انرژی است بنابراین با واحد ژول ( J ) یا کیلو وات ساعت ( kWh ) اندازه گیری می شود. در این مورد گرما  سوختن گاز مایع تولید می شود. هر چه گاز مایع بیشتر مصرف سوازنده یا مصرف شود گرمای بیشتری توسط شعله ها ایجاد خواهد شد. بنابراین هرچه شعله کمتر باشد گاز مایع کمتری مصرف شده و انرژی گرمایی کمتری نیز تولید خواهد شد. گرما توسط تابه جذب شده و محتویات درون آن باعث می شود دمای آن افزایش یابد. بنابراین یک بار که نقطه جوش مایع درون تابه به نقطه فراتر از گرما رسید باعث نخواهد شد تا دمای محتویات تابه افزایش یابد تا زمانی که تمام مایع داخل آن تبخیر شود.

۱- برای آشپزی بجای تابه های سفالی از تابه های فلزی ( مانند استینلس استیل ) استفاده نمایید : فلز نسبت به سفال انتقال حرارت خوبی دارد. برای پخته شدن غذا لازم است تا حرارت به آن برسد. از اینرو تابه های فلزی انتقال دهنده خوب گرما بوده و بسیار کارآمد هستند.

۲- سطح خارجی تابه را صیقلی نگهدارید : سطح صیقلی تابه نسبت به سطح سیاه و مات گرما راکمتر دفع می کنند.

۳- از تابه ای استفاده کنید که کاملا روی شعله را پوشش دهد : شعله که خارج از سطح پوشش تابه باشد از آن دور شده و جذب تابه نمی شود و در نتیجه تولید گرما می نماید.

۴- شعله را کم کنید : زمانیکه محتویات تابه به نقطه جوش رسید شعله را کم کنید بطوری که تنها برای حفظ حالت جوش کافی باشد. نقطه جوش محتویات تابه ۱۰۰ درجه سانتیگراد می باشد. بعد از این نقطه مهم دما فراتر نخواهد رفت و مهم هم نیست که شعله را زیاد یا کم کنید. بنابراین برای حفظ این نقطه جوش می توانید از شعله کم استفاده نمایید. ( هیچوقت در طی فرآیند پخت، مقدار اضافی آب اضافه نکنید تا مجبور به پایین آوردن مقدار آب با شعله زیاد باشید. بجای آن آب را به مقداری اضافه نمایید بطوری که بتوان با شعله کمتر روند پخت غذا را به پیش برد.

۵- هر زمان که ممکن است در تابه را بسته نگه دارید : باز بودن در تابه باعث می شود تا گرمای ایجاد شده در محتویات آن خارج خواهد شد. یعنی هر چه در تابه باز بماند بخار بیشتری خارج شده و این به معنای از دست رفتن گرمای بیشتری از داخل تابه است. بنابراین با بسته نگهداشتن تابه می توانید با شعله خیلی کم در کمترین زمان غذای خود را آماده سازید و متعاقبا گاز مایع کمتری مصرف خواهید نمود.

۶- از اینکه شعله بی رنگ و یا آبی باشد اطمینان حاصل نمایید : شعله زرد نشانگر آن است که عمل سوختن ناکامل است. این امر بدان معناست که انرژی موجود در گاز بطور کامل مهار نمی شود. در این مورد بهترین راه ان است که آن را به فنی کار نشان دهید تا شعله را تعمیر یا تعویض نماید.

۷- از اجاقی استفاده نمایید که سایز شعله آن کافی باشد : بسیاری از اجاق گازهای موجود دربازار قابلیت این را ندارند که بتوان شعله آن به اندازه کافی کمتر کرد. این مورد باعث می شود تا شعله بیشتر شده و شعله بیشتر نیز به نوبه خود گاز مایع بیشتری را مصرف نماید.

۸- تابه های زودپز برای آشپزی و مصرف بهینه انرژی بسیار عالی هستند : زیرا آن ها غذا را در دمای حدود ۱۲۵ درجه سانتیگراد می پزند در حالیکه تابه های معمولی تنها می توانند تا دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد برسند ( زیرا کمتر تنها از فشار جو کمتر هستند ). پخت در دماهای بالاتر می تواند زمان پخت را تا حد قابل توجهی کمتر نماید.

۹- غذای بیشتری درست کنید تا برای مصرف بعدی نیز کافی باشد : اماده سازی غذا برای چند وعده می تواند در مصرف گاز و نیز زمان صرفه جویی نماید. بنابراین ارزش آن را دارد که مورد توجه قرار گیرد.

۱۰- استفاده از کیسه حرارتی پخت و پز : این کیسه در صرفه جویی انرژی بسیار کارآمد است. کیسه حرارتی با استفاده از عایق بندی خود گرمای تابه را حفظ می کند.

 

www.oipipe.com