نشت گاز : رعایت نکات مهم

نشت گاز : رعایت نکات مهم

نشت گاز : رعایت نکات مهم


نشت گاز : رعایت نکات مهم : اگر بوی گاز را استشام کردیددر حالیکه اجاق گاز را نگذاشته اید ممکن است با نشتی گاز مواجه شده باشید که مسئله بسیار مهمی است. در گام اول هر کسی را از محیط منزل خارج نموده و با شرکت گاز محلی تماس بگیرید.

۱- از شعله و الکتریسیته کاملا اجتناب نمایید : کمترین شعله حتی یک شمع می تواند در این مواقع منجر به آتش سوزی شود. بنابراین از هر چیزیکه ایجاد شعله می کند باید خودداری کرد. همچنین هیچ گونه لامپ و یا وسیله کوچک را نیز نباید روشن و یا خاموش کرد.

۲- اجاق گاز را خاموش کنید : در این هنگام مراقب باشید تصادفا شعله را روشن نکنید.

۳- درها و پنجره ها را باز نمایید : برای اطمینان از خروج گاز نشتی از فضای خانه باید عمل تهویه را انجام دهید. اگر بوی گاز نشتی کم است تنها می توان درها و پنجره های نزدیک تر را باز نمود. اما اگر بوی گاز از محیط آشپزخانه خارج شده باشد باید تمام درها و پنجره ها باز شوند.

۴- همه افراد را از خانه خارج نمایید : اگر بوی گاز خیلی قوی است همه افراد خانواده و حتی حیوانات خانگی نیز هرچه سریع تر باید از خانه خارج گردند. بوی گاز در طی چند ساعت در تمام خانه پراکنده می شود. در غیر اینصورت فورا با شرکت گاز تماس گرفته و موضوع را به آن ها گزارش دهید که ممکن است نشتی بیشتری نیز وجو داشته باشد. اگر کسی دارای علایمی مانند سردرد، حالت تهوع و یا سرگیجه است فورا با مرکز فوریت های پزشکی تماس بگیرید چون این ها علایم جدی مسمومیت ناشی از مونوکسید کربن می باشند.

 

www.oipipe.com